Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

EKONOMIA

Bezczelność KUPSu …

Polityka podatkowa naszego państwa nie będzie tematem tego artykułu. Nie pozostawia natomiast żadnych wątpliwości fakt, że pomysł podniesienia stawki VAT na napoje z wysoką zawartością soku, miał na celu naprawę finansów państwa i zgromadzenie większych środków na rosnące wydatki socjalne.

Gdy nowelizacja matrycy VAT wchodziła do porządku obrad sejmowych, KUPS rozpoczęła batalię. Wytoczone zostały chyba wszystkie działa aby zablokować podniesienie tej stawki, która godziła w branżę przetwórczą. Prawdopodobnie wydano bardzo duże środki finansowe na lobbing, wszelakie analizy, sponsorowane artykuły ekspertów jak to świat się nieomal nie skończy po podniesieniu VATu na soki. Ale w tym miejscu należy bić brawa. TAK SIĘ WALCZY O SWOJE. Na razie sadownicy mogą zapomnieć o takim lobbingu na swoją korzyść. KUPS wygrała.

Druga sprawa to ciągłe wycieranie sobie “buzi” dobrem sadowników. Jest to nie tyle śmieszne co bezczelne. Wprost bezczelne! W marcu stworzono nawet, specjalnie na potrzeby całego projektu lobbingu, profil KUPS na Twitterze. Tam widać jak na dłoni, jak organizacja ta toczy boje z politykami o nasze (sadownicze) dobro.

Szkoda tylko panowie prezesi, żeście się nami tak nie przejmowali w ubiegłym roku i w latach poprzednich . Tak jak z wiśni czy jabłek, wycisnęliście w 2018 roku sadownika do ostatniej kropli. Tak troszczyliście się o nasze dobro, że dziś wielu zalega z ratami kredytów, a nawet sprzedaje ziemię. 0,18 zł w zbycie za jabłko przemysłowe to ta wasza troska o dobro całej branży? Ta współpraca z producentami o której w kółko mówicie? Ja i moi koledzy po fachu odważymy się nie zgodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *