Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

HANDEL

Małe inicjatywy – część pierwsza – Sklep ogrodniczy “U Sopla”

Nieopodal Mogielnicy, w miejscowości Górki-Izabelin 31, został niedawno otwarty sklep ogrodniczy. Powiecie, że sklep jak sklep. Prawda jest taka, że pomysłów właściciela nie powstydził by się nie jeden spec od reklamy z warszawskich agencji.
Reklamy chemicznych molochów i dużych sieci jest w sadowniczym środowisku wystarczająco dużo. Może nawet za dużo… Dlatego warto odwiedzać właśnie takie sklepy, jak ten. Jest tak jakby rodzinnie. Każdy każdego zna, a luźna atmosfera to atut takich miejsc z punktu widzenia relacji międzyludzkich. Najbardziej przyciągającym atutem są ceny! Chłopaki znają się na rzeczy i doradzą nie gorzej niż specjaliści zatrudnieni w dużych sieciach, a uśmiechnięta żona właściciela wprowadza rodzinną, miłą atmosferę i niewątpliwe dodaje uroku.Właściciel ma następujący pomysł/cel/wizję swojego sklepu:

  • Mniejsze marże, większa sprzedaż
  • Więcej tańszych zamienników
  • Dowóz do klienta
  • Kupisz XXXXX nawet w środku nocy, który sklep może się tym pochwalić?

Półki dopiero powoli się zapełniają. W nadchodzącym tygodniu dotrą kolejne dostawy. Pierwsze artykuły już sprzedane. Zamierzony przez Adama cel został osiągnięty. Chciał być gotowy na rozpoczęcie sezonu i udało mu się! Wszystkie dokumenty i pozwolenia załatwione. Asortyment będzie się zwiększał z każdym dniem.

“Myśl globalnie, działaj lokalnie” Nie dotyczy to tylko sklepów ogrodniczych ale także małego przetwórstwa, niecodziennych rozwiązań czy metod produkcji, które zawsze będę promował. Druga sprawa, że czym więcej podmiotów handlujących ŚOR, tym lepiej dla nas, sadowników, ponieważ zwiększa się konkurencja. Jeśli powiecie, że się sprzedałem to odpowiem, że to prawda, właściciel sklepu sprzedał mi miedź z rabatem

Nie jest to chamska reklama, a pomoc w rozkręceniu interesu, za którą Adam zwyczajnie się odwdzięczył.
ZAPRASZAMY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *