Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

FELIETON RYNKI HURTOWE

5 typów kupców na rynku hurtowym

Nie są to rozważania świeże, ale nabyte z kilku lat. Rynek hurtowy to niezliczone tony owoców i warzyw ale także rzesze przeróżnych ludzi. Przy okazji sprzedawania czereśni, naszła mnie wena na opisanie oka kilku typów kupujących, których można spotkać na każdym hurcie.

ŁAZĘGA

Jeździ całą noc na rowerze lub na hulajnodze w poszukiwaniu najlepszej oferty. Cóż, taki ma interes. Jednak ten typ kupca podchodzi do tego zbyt przesadnie. Utargowanie 22 zł na busie pełnym płodów rolnych jest powodem do dumy i uwieńczeniem zakupów.

WYBAWCA

Wybawca jest jak drapieżnik na sawannie. Poluje na rolników zmęczonych handlem. Poznaje po wyrazie twarzy, że producent chce jechać do domu. Wtedy atakuje, podchodzi i proponuje połowę lub ¾ wywoławczej ceny i daje możliwość powrotu do domu na pusto.

MARUDA – GAWĘDZIARZ

Zazwyczaj mały sklepikarz. Z sentymentem wspomina czasy PRLu i głosuje na Platformę Obywatelską. Zanudza swoimi opowieściami przy tym targując się ostro o jedną klatkę, no czasem dwie… Często krytykuje towar określeniami drobny/robaczywy/zielony.

KONKRET HURTOWNIK

Facet, który przyjeżdża kupić. Wiadomo, targuje się, ale szybko dochodzi do transakcji. Nie marudzi, nie grymasi, nie narzeka. Podjeżdżaj i ładujemy! Oby takich kupujących było jak najwięcej.

ŁAPKA

Kupuje od rolników i pośredniczy w handlu jeszcze na rynku. Szuka towaru „pryma sort” „góra – dół” czy „sztuka w sztukę” Nie jest natomiast skory do płacenia. Jego miejscówka to zazwyczaj namiot na wypasie, a w nim duży asortyment lecz po kilka klatek wszystkiego.

P.S. Nie wierzcie w stereotypy i potraktujcie ten tekst z przymrużeniem oka 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *