Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

FELIETON

Wróg nie jest wśród nas.

We wtorek sadownicy zrzeszeni w Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej świętowali XX lecie stowarzyszenia. Pomimo kilku gorzkich słów jednego z mówców, dominowały pozytywne nastroje.

Krytyka jest dobra, ale tylko wtedy gdy poparta jest logicznymi argumentami i rozwiązaniami. Tak jak w przemówieniu mówił prezes Mirosław Maliszewski. Strajki też są dobre, ale tylko wtedy, gdy poparte rozsądnymi rozwiązaniami/postulatami. Ale zły jest hejt. Zła jest ślepa nienawiść. Zdarzyło mi się raz ślepo i bezpodstawnie hejtować ZSRP, za co przepraszam. Może do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć, tak czy owak, lepiej późno niż wcale.

Sadownictwo się zmienia, po embargu zmienia się jeszcze szybciej. Musi się zmieniać także związek. Moim zdaniem jednym z głównych celów powinno być zwerbowanie wielu młodych działaczy.  Tak jak mówił poseł Maliszewski ZSRP zawsze mówił i będzie mówić głosem polskiego sadownika, to też, od początku swojej działalności robię ja.

Ten rok może okazać się dla sadowników i dla związku ogromnym wyzwaniem, większym niż rok ubiegły. Rozpoczyna się operacja “niskich cen w nieurodzajnym roku” (na razie z wyjątkiem truskawek) Gdy przyjdzie stanąć w obronie naszych gospodarstw i godności, nie wolno nam patrzeć na partyjne czy związkowe flagi. Musimy jak na mecz piłki nożnej wszyscy przybrać jeden strój – strój sadownika, bo wróg nie jest wśród nas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *