Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

CZEREŚNIE HANDEL

Dobry sezon dla tureckich czereśni, dzięki pogodzie

Rozpoczął się sezon czereśniowy w Turcji, główne odmiany, takie jak Napoleon i Salihli. Sezon wygląda na zupełnie inny niż poprzedni, dzięki dobrej pogodzie może być nawet świetny.

Dla tureckiej firmy eksportującej (DFF) sezon czereśniowy powinien być dobry. Alper Kerim jest dyrektorem generalnym firmy i stwierdził, że sezon rozpoczął się dla wielu odmian: „Około miesiąca temu zaczęliśmy od wczesnych odmian jak Lory, a potem Vista. Główne odmiany eksportowe, takie jak Napoleon i Salihli, rozpoczęły się zaledwie tydzień temu. Jakość owoców pokazuje nam, że ten sezon będzie zupełnie inny niż poprzednie. Dzięki dobrym warunkom pogodowym, kolor i rozmiary wydają się idealne.” Kraje azjatyckie są popularnym kierunkiem eksportu, a Chiny są dla Turków najważniejszym celem w tym roku.


Dzięki wspaniałej pogodzie w Turcji, Karim uważa, że ​​mogą konkurować z krajami, które niegdyś miałyby przewagę nad nimi: „Nasza konkurencja pochodzi głównie z Hiszpanii i Włoch. Podobnie jak my, eksportują do innych krajów europejskich i mają przewagę geograficzną. Słyszałem jednak, że Hiszpania i Włochy mają pewne problemy z jakością w tym sezonie, dlatego staramy się wykorzystać to jako korzyść dla nas. Naprawdę mamy szczęście, że do tej pory mieliśmy wspaniałą pogodę, która dała nam wspaniałe czereśnie. Mam nadzieję, że tak będzie dalej, więc będziemy mieli świetny sezon. ” podsumowuje dyrektor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *