Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

CZEREŚNIE HANDEL

Włoskie czereśnie po ulewach: niska i średnia jakość, wysokie ceny, nawet do 30 zł / kg

Na rynku jest niewiele czereśni i sprzedają się jak ciepłe bułeczki, nawet jeśli jakość nie zawsze jest doskonała. Według hurtownika mediolańskiego Salvatore Musso. „Popyt jest wysoki, zaczynam sprzedawać je wcześnie rano sprzedawcom ulicznym, a w południe nie ma już nic”.

Zła pogoda ostatnich dni odcisnęła swoje piętno. „Wczesna produkcja jest niewielka, obszary produkcji czereśni uległy wielu uszkodzeniom z powodu złej pogody, a utrzymywanie się deszczowej aury stawia inne odmiany w trudnej sytuacji” ,

Oczywiście tych problemów uniknęli ci producenci, którzy mają systemy ochrony przed deszczem. Są też obszary, które nie ucierpiały z powodu złej pogody. Trochę lepiej wygląda sytuacja w regionie Veneto, więc od przyszłego tygodnia powinno być więcej czereśni na rynku.

Ceny, które zostały zarejestrowane między 20 a 21 maja, są dość wysokie w porównaniu z jakością, która nie jest przeciwieństwem ceny 6-7 euro / kg (25,66 – 29,94 zł / kg) dla czereśni o średnich i dużych rozmiarach (28/30 mm ) te poniżej 26 mm kosztują 4-5 euro / kg. (17,11 – 21,39 zł / kg) Najmniejszy, 22-24 mm, waha się od 2,50 do 3,30 euro / kg (10,69 – 14,11 zł / kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *