); ga('send', 'pageview');

Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

GRUSZKI ŚWIATOWE RYNKI

Włochy: „Zbiory gruszki będą mniejsze w przypadku kluczowych odmian”

Zbioty gruszek w regionach Emilia-Romagna i Veneto będą znacznie mniejsze. Próbując uzyskać wiarygodny obraz sytuacji (w maju bardzo trudno jest o realistyczne prognozy), skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią Opera w Bolonii, aby poznać najnowsze wiadomości o uprawie gruszek we Włoszech. Spółdzielnia reprezentuje ponad jedną czwartą produkcji krajowej, a zatem z jej 6700 hektarami rozmieszczonymi w 8 prowincjach jest najważniejszym rozmówcą.

„Technicy naszych partnerów przeprowadzają co roku, w krytycznych momentach okresu wzrostu owoców, systematyczne badania ilości i średnicy owoców na dużej liczbie drzew próbnych. Oczywiście nie możemy sporządzić bardzo wiarygodnych prognoz w maju, ale według danych, które mamy w połowie maja, szacujemy średnie zmniejszenie zbiorów w 2019 r. o około 30% w porównaniu z 2018 r. Obserwujemy, jednak ważne różnice między różnymi odmianami ”, potwierdza Luca Granata.

„Na przykład w przypadku odmian letnich, takich jak Carmen, Williams i Max Red Bartlett, obecne szacunki wskazują na plony w 2019 roku podobne do tych z 2018 lub nieco niższe, podczas gdy dla niektórych odmian zimowych, takich jak Kaiser i Conference w szczególności, szacowany spadek dzisiaj jest znacznie mniejszy. Dokładniejsze prognozy dostępne będą, jak co roku na początku lipca. ”

Zgodnie ze spółdzielnią Opery, obecny szacunek spadku produkcji jest znaczący, ale znacznie mniejszy niż wskazywały inne prognozy, które dotyczyły prowincji Ferrara.

Źródło: www.freshplaza.es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *