); ga('send', 'pageview');

Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

ŚWIATOWE RYNKI

Francuscy rolnicy blokują na granicy wjazd ciężarówek z hiszpańskimi owocami

16 maja ciężarówki załadowane hiszpańskimi owocami zostały ponownie zablokowane na granicy z Francją. W tym przypadku kilku członków francuskiej organizacji agrarnej Conféderation Paysanne zorganizowało blokadę w punkcie granicznym Le Boulou między obydwoma krajami, aby zapobiec wjazdowi ciężarówek. Protestowano przeciwko cenom hiszpańskich owoców, które konkurują bezpośrednio z owocami produkowanymi we Francji.

Producenci protestujący na granicy zablokowali ciężarówkę załadowaną morelami hiszpańskimi. Powiedzieli, że owoce miały być sprzedawane po cenie 1,45 euro za kilogram, gdy francuski koszt produkcji oscyluje między 1,60 a 1,80 euro / kilogram.

Jej liderzy zwrócili się do rządu o ustalenie minimalnej ceny wejścia dla owoców i warzyw we Francji, aby zapobiec sprzedaży produktów importowanych, w tym produktów z innych państw członkowskich UE, za ceny niższe od francuskich kosztów produkcji.

Według ich danych jedna trzecia areału przeznaczonego na owoce i warzywa we Francji zniknęła w ciągu ostatnich 25 lat, a 29% gospodarstw przestało funkcjonować w ciągu ostatnich 6 lat. Połowa owoców i warzyw spożywanych w kraju pochodzi z zagranicy, zwłaszcza z innych krajów europejskich.

Źródło: agropoular.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *