); ga('send', 'pageview');

Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

EKONOMIA

HIT-POL daje dobry przykład – mały krok ku lepszemu

Pomimo tego, że sadownik (zgodnie z rozporządzeniami UOKiK’u) musi znać cenę zbytu w momencie sprzedaży, bywało, że poznawał ją po fakcie. Nadal niestety bywa, że nie znamy ceny skupu jabłek przemysłowych, bo tablica jest czysta. Jeśli mowa o jabłkach deserowych, zazwyczaj w ogłoszeniach była podana odmiana i numer telefonu dla zainteresowanych. Od kilku tygodni zmienia to, oczywiście na lepsze grupa producentów owoców HIT-POL z Lewiczyna.

Od kilku tygodni grupa ta wstawia ogłoszenia w formie postu z chęcią zakupu jabłek. Zarówno na swoim profilu, jak i na sadowniczych grupach. Przy każdej odmianie mamy interesujące kupującego kalibry i ceny. Mamy także informację o zakupach tylko z komór z kontrolowaną atmosferą. Tak, mamy ceny! To niezwykle cieszy.

Nie mam na celu wszczynać dyskusji. Zwyczajnie, działanie takie zasługuje jednoznacznie na pochwałę i zwrócenie uwagi. Ceny nie zależą ani ode mnie, ani od zarządu grupy, więc nie powinny być przedmiotem dyskusji.

Dobrze by było, aby w ślad za tą grupą poszły inne. Może za rok, logując się na Facebooka, przeskoczymy po kilku profilach i po 15 minutach zdecydujemy, gdzie chcemy sprzedać Szampiona? Wszystko jasne i przejrzyste. To jest przyszłość, której wszyscy chcemy doczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *