Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

EKONOMIA

Ukraiński koncentrat w Kozietułach!

Przed chwilą na facebookowym profilu sadowniczej Agrounii ukazały się zdjęcia przedstawiające dwie cysterny. Są to ukraińskie cysterny z koncentratem jabłkowym, a znajdują się przed przetwórnią w Kozietułach, która dysponuje największą mocą przerobową w kraju.

Sadownicy zwracają uwagę na mieszanie koncentratu z polskim i sprzedaż dalej jako produkt polski. Ma to potwierdzenie w amerykańskich źródłach, według których z polski w sezonie 2018/2019 re-eksportowano 38 000 ton koncentratu z Ukrainy i Mołdawii.

Według amerykanów proceder ten trwa nadal. Ukraiński i mołdawski koncentrat o poziomie brix 40 jest mieszany z lepszej jakości polskim produktem.

Sadownicy po raz kolejny zwracają uwagę, na to, że jesienią do polskich przetwórni trafiały duże ilości jabłek przemysłowych spoza UE. Jabłka te miały przekroczone normy pozostałości środków ochrony roślin, bądź zawierały niedozwolone w Polsce substancje. Agrounia przytaczając powyższe argumenty zwraca także uwagę na propagandę przetwórców, którzy tłumaczyli się, że nie mogą dać wyższych cen…. z czym trudno się nie zgodzić…

Źródło: https://www.facebook.com/AGROunia-Sadownicy-Warka-G%C3%B3ra-Kalwaria-Gr%C3%B3jec-291227641553341/

3 KOMENTARZE

    • Po tym, że pierwsza oś od strony ciągnika jest opuszczona, a przede wszystkim widać, że naczepa “siedzi na poduszkach”. Nie ma dużej przerwy między oponami a błotnikami.

  1. Pierwsza oś od ciągnika jest opuszczona, bo na postoju zawsze sie opuszcza, podnosi sie po starcie. Po kształcie opon nawet stwierdziłbym, że są one puste, nie widać nacisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *