Między Rzędami

BLOG SADOWNICZY

EKONOMIA

W RajPolu Gala od 70 mm+, 2 zł/kg Można? Można!

Jak się okazuje narzekanie o kosztach, braku popytu, urodzaju na zachodzie i włoskiej Gali po 30 eurocentów na gotowo, nie robi wrażenia na zarządzie GPO RajPol. Są zamówienia, rozpoczyna się okres skupu a cena zbytu wydaje się być wyższa, niż 2 zł/kg. Ostatnio grupa dołożyła się do przebudowy drobi od trasy 728 do miejscowości Bielany, w której znajdują się jej nieruchomości kwotą ponad 600 000 tysięcy złotych, co dodatkowo zasługuje na uznanie.

To jest bardzo dobry moment na pochwalenie tejże grupy na forum publicznym. Latem kupowała ona duże ilości czereśni. Cena skupu była najwyższa i stabilna. Jeśli była planowana obniżka, sadownicy wiedzieli o niej dzień wcześniej. RajPol popisał się ostatnio w kwestii skupu śliwek. Po pierwsze cena była często, również najwyższa w okolicy. Po drugie, grupa obniżała zawsze jako ostatnia. Na przykład, gdy wszyscy oferowali 1,20 zł/kg, na Bielanach dostaliśmy 1,30 zł/kg.

Ceny dotyczą wszystkich rodzajów Gali, RajPol płaci 1,00 zł/kg za owoce poniżej 60 mm. Oraz 1,60 zł/kg za owoce od 60 mm do 70 mm.

Podsumowując, grupie taj należy się głośno krzyknąć BRAWO! A wszystkim, którym się nie opłaca i mają koszty, zaprosić na Wółkę Łęczeszycką. Niech podejrzą, podpatrzą jak to się robi… albo niech zatrudnią takich managerów/handlowców, którzy będą potrafili sprzedać Galę i inne owoce w lepszych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *